CHI MAI

Doktorka Kučma a další střípky z okurkového lochu

pondělí 10. září 2012 20:55

V knížce o Motýlkovi je krásná léčebná příhoda s citrónem. Ve filmu nebyla, ale bezzubého zahrál pan McQueen brilantně.
zdroj:internet

Utkvěla mu až neuvěřitelně v čerstvé a svobodné paměti. Nádherné zuby a ten originální mongolský půvab nemohl mukla, který má několik dní držku oteklou  jak meloun, i přes tu hroznou bolest, kterou popsal, že od vybuchnutí hlavy nebyla vůbec daleko, nechat jenom tak chladným a být k ní, vzhledem k již proběhlým odsouzeným měsícům, ani trochu netečný.  Minule to byl Okurek, ale dneska jsme odsouhlasili novou přezdívku .... Motýlek. A nebyla potřeba ani zbytečného tetování  „propadlého“ hrudníku. Prostě MOTÝLEK.

Víte, sedět na křesle u dentistky není, pokud jste objednaní, až tak nejhorší, pokud vám ale za tím někdy až bolestivým sedadlem nestojí tři bachaři a jste tam i s  medvědem, to znamená ruce v železech a kolem pasu kožený pás s řetězem připoutaným kolem kotníků. K dokonalému popisu by chyběla pouze  trestanecká koule jak na galejích a fakt, že k člověku, který sedí za neplacení alimentů, což je samo o sobě průšvih, uznávám a bez parodie chápu, se chováme, díky zákonům o base stejně, jako k chlapovi nebo ženě,kteří už nikdy,podle nás normálním životem žít nechtějí.

Byla neuvěřitelně krásná, jednoduše, mongolská Zlatovláska z přepychové jurty. Tak doktor Kučmu popsal Motýlek, kterému byla ve městě okurek dlouhá chvíle a vymyslel si brutální zánět okostnice. "Nemohl jsem dva dny otevřít tlamu,ale hlášení na ošetřovnu bylo poměrně zbytečné. Doktor Smrt měl vynikající recept. Vyplachujte si pořádně ústa a TO PŘEJDE," reprodukoval  Motýlek doktorova slova a vzpomněl si na spoluvězně, který měl totálně rozedřené paty a ten stejný vězeňský lékař se pouze zeptal, jestli zná vodu z octem a následující lázně na cele.

"Když už mi bylo opravdu hodně špatně, zašel jsem NA VYCHOVATELNU a zeptal se, jak se ve vězení může člověk dostat do špitálu. Normálně se nahlašte na ošetřovnu, dostal jsem odpověď a teprve poté, co jsem těm chlapům, tak jak mi to oteklý ksicht dovolil, řekl, že už to zkouším několik dní a doktor mě stále odmítá kamkoliv poslat, tak zasáhli a na DRUHÝ DEN jsem konečně jel," ulevil si Motýlek.

Vy, co znáte Znojmo, tak víte, že nemocnice je jenom malinký kousek od věznice. Přesto podle Motýlka, probíhal každý převoz tak, jakoby jej vezli na druhý konec republiky. Logistika? Logika? Kvákání o možném domácím vězení, protože se musí šetřit a tady hází prachy ze zamřížovaných oken přímo na vězeňský dvůr, kde se následně zametou jak podzimní listí?

Tak se tedy konečně do toho špitálu dostal......  

Zdeněk Pavlík

Zdeněk Pavlík

Zdeněk Pavlík

Denně se dozvídám velkou spoustu novinek a potřebuji se z nich vypsat, protože jinak mi asi praskne hlava :)

Téměř každý den peču a prodávám pizzu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora