CHI MAI

Pepa do naší hospody patří, ale dneska to teda neustál.

neděle 29. leden 2012 15:16

NICKNAME: Pepoví se přezdívá podle klubu kterému fandí. Poznáte z kterého španělského města je tato radnice?
zdroj: WIKIPEDIE

Víte, je moc málo "obyčejných dělníků", kteří v naší hospodě místo piva pijí sekt, přesněji "BOHEMKU". Vlastně jenom jeden. Je to Pepa. Obyčejný dělník, dobrý člověk, lump, darebák, bratr všech Srbů, elitní zabiják. To je jenom krátký výčet všech pojmenování, kterými se tituluje, když mu víkend začne v pátek odpoledne a končí poslední skleničkou bublinek v neděli ráno. Jestli v tomto období i spí, neví nikdo. Asi nespí a když tak jako delfín, přesněji delfín na dlouhém tahu. To jen pro Vaši představu.

Tak jako každý, má i Pepa své dny a nedělní ráno se mu tedy nevydařilo. Jeden by si dovolil říct, že odhalil TU NEJTEMNĚJŠÍ STRÁNKU svého já. Možná se ani nechtěl takto otevřít, ale mně přivedl k tomuto nekrátkému zamyšlení o zkratovém jednání v okamžiku, KDYŽ JDE O PRACHY.

V naší hospodě se sází na sport. Většinou vítězí fotbal a hokej. Pepa co ho znám, věří ve většině zápasů na vítězství hostů, tedy tip 2. No, hodně dvojek umořilo osla a je jen málo případů, kdy Štěstí dovolí aspoň jednou nevyhrát domácím a celá sázenka není v háji. Tentokrát neprohrál, protože nevsadil. Ale lístek napsaný měl a klidně, předpokládám z nezištných důvodů, z přátelství nebo prostě jen tak, ho dal k dispozici do placu. Jeho nápady, jak by mohly sobotní utkání dopadnout už tedy nebyly "chráněny autorským právem". Prostě volné tipy. Asi tak jako když si v trafice vezmete radniční zpravodaj. Je taky zdarma.

No a podobně postupoval  i druhý aktér nedělní partie. Jmenovat ho nebudu. Zrovna on, tak dobře, byl to Jirka, :)), si na nedostatek svých nápadů a kombinací v sázkách stěžovat nemůže. Přesto se mu Pepův návrh sázenky líbil a zařadil ho do svého tiketu.

A v neděli ráno už tím žila celá hospoda. Pepa se opravdově předvedl. Toho obyčejného dělníka, dobrého člověka, lumpa, darebáka, bratra všech Srbů, elitního zabijáka a osobního kamaráda Svatého otce a celé řady anglických fotbalistů, POPADL AMOK. Jirka totiž na svůj lístek vyhrál něco přes osm tisíc.

 Jako férový člověk a tímhle u mě porostl ještě víc, šel za Pepou ke stolu a dal mu patnáct stovek podpořen tvrzením přihlížejících, že za tohle ho Josef "celého uctivě oblízne" a bude mu nejméně do konce života děkovat. CHYBA! Pepa se začal dožadovat přesné poloviny výhry, protože to byly jeho nápady. Dokonce chtěl Jirku i napadnout a ani ho moc nezajímalo, že jeho tipy tvořily pouze část sázenky a ta patnáctistovka je spíše dar z dobré vůle a pro čisté svědomí, než opravdová provize.

No, potom Pepa odešel a následovala pouze volná diskuse, co by kdo udělal kdyby byl na Jirkově místě. Někdo by mu nedal vůbec nic, někdo by mu sbalil i těch patnáctset, které mu byly málo a někomu stačilo říct, že je Pepa prostě blbec.

Jirka objednal lidem kolem sebe štamprličky a v podstatě se dál nic nedělo. Chvíli o tom budeme klábosit, ale co vím určitě já, tak Pepy už se nikdy nezeptám, jestli neví jak dopadne ten a ten zápas. Nechtěl bych mu být totiž do konce sázkařského života vděčný a chodit mu nakupovat. 

Zdeněk Pavlík

Zdeněk Pavlík

Zdeněk Pavlík

Denně se dozvídám velkou spoustu novinek a potřebuji se z nich vypsat, protože jinak mi asi praskne hlava :)

Téměř každý den peču a prodávám pizzu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora