CHI MAI

Nová desková hra EXEKUTOR se tlačí na trh

pátek 27. leden 2012 17:52

Na krabici hry EXEKUTOR bude toto roztomilé zvířátko. Nikdo se ho neptal a za nic nemůže. Prostě to tak je.
www.wildafrika.cz

Dostihy a Sázky, Monopoly nebo odvážnějším hazardérům známý Kloboučku Hop, už patří historii. Na trh deskových her se neúprosně tlačí, masivní mediální reklamou podpořená, hra EXEKUTOR. Půjde o historický zlom v tomto odvětví. A to především v principu hry samotné. Zatímco například v Monopolech jde o získání co největšího majetku za každou cenu, v EXEKUTOROVI máme úkol jediný, co nejdříve se majetku zbavit. A to taky za každou cenu.

Velmi lákavým se zdá i přiložený letáček s pravidly, z nichž jedno přímo vyčnívá. Dovoluje totiž každému z hráčů si "zákony " hry vykládat po svém a během soutěžení měnit podle potřeby, situace a popřípadě třeba i počasí.

Fakt, že se na trhu deskových her něco děje, už nemohl uniknout snad nikomu z těch, kteří se v naší branži "deskováků" pohybují.  Vše začalo počátkem týdne, kdy Lidovky daly světu najevo, že v EXEKUTORSKÝCH STÁJÍCH běhají kromě koní také oslové, chrti a věřme, že nejde jen o českou specialitu, i HYENY.  Den poté byl zabaven Karlův most a lidé neměli po několik dlouhých hodin jak přejít Vltavu. Takovou má u nás slovo exekutora váhu! Na živnostenském referátu Prahy 1, dokonce zaznamenali pět žádostí o znovuobnovení živnosti PŘEVOZNICKÉ. 

Poslední tečku, signál nebo chcete-li povel k zahájení prodeje nové hry, dal ve svém rozhovoru legislativní spravedlivý náměstek František Korbel, když řekl: (volně cituji) " Tak ať si lidé nepůjčují a nebo ať platí to co mají včas." No, jednodušší návod na vybřednutí z dluhů snad ani neexistuje. Teď jde jen o to, jestli skutečně existuje František Korbel? Nebo je to jen nějaký hologram zavřený v jedné z tajných komůrek spravedlivého ministerstva a na dvířkách je tabulka s nápisem: PŘÍSNÝ ZÁKAZ STYKU S REALITOU!!!

Však zpátky k věci a  stručnému popisu hry EXEKUTOR: Jde o zábavu až pro deset (milionů?) hráčů, kteří si před zahájením vyberou figury za které chtějí hrát. Jde například o starostu, vojáka, dělníka, svobodnou matku, nezaměstnaného a třeba i zloděje a kosmonauta. Exekutor je zde postava fiktivní, která však různými příkazy a nařízeními na kartičkách vše řídí a ovládá. Hráči jsou na začátku všichni majetní a bez závazků. Vítězem se stává ten, který jako první o všechno přijde a umístí svou figurku pod maketku středověkého mostu, na kterém je žlutá nálepka s nápisem exekučně zabaveno.

Rád bych ještě popsal důmyslně vyrobený herní plán. Je z nafukovacího PVC a v době, kdy tuto silně návykovou hru nebudete hrát, lze použít jako masážní podložka do vany.  U výrobce je možné přikoupit i elektrickou pumpu, levandulové nebo jahodové aroma a s herní deskou praktikovat zážitkovou bublinkovou koupel. 

Hodně štěstí ve hře i v koupelně Vám přeje

 

Zdeněk Pavlík

Zdeněk Pavlík

Zdeněk Pavlík

Denně se dozvídám velkou spoustu novinek a potřebuji se z nich vypsat, protože jinak mi asi praskne hlava :)

Téměř každý den peču a prodávám pizzu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora